Van’da ki Patlamadan Düğün Salnunda Bulunan Gelin ve damat saldırı gecesini anlattı

Van'da ki Patlamadan Düğün Salnunda Bulunan Gelin ve damat saldırı gecesini anlattı

Van’da PKK’lılarca bomba yüklü bir araçla 2 Nisan Polis Merkezi’ne düzenlediği saldırısı sırasında, iskele caddesi üzerinde bulunan bir salonunda düğünleri olan öğretmen Erhan ve Beyza Günay çifti, hayatların şokunu yaşadılar.

O gece yaşadıkları kabusu anlatan çifti, “En mutlu günümüzü kabusa çevirdiler” ifadesini kullandılar.

Van’da 2 Nisan Polis Merkezi yönelik yapılan saldırıda 2 polis şehit olurken, 2 vatandaş hayatını kaybetti ve 73 kişi de yaralanmıştı.

Bombalı araçla yapılan saldırıda en çok İskele Caddesi’nde bulunan polis merkezinin karşısıda yer alan düğün salonundakiler yaşadı.

O gece düğünü olan ve Van’da bir köyde öğretmenlik yapan Erhan ve Beyza Günay çifti yaşadıkları korku dolu anları yaşlı gözlerle anlattılar.

-BİR AN HERKESİN ÖLDÜĞÜNÜ DÜŞÜNDÜM

Yaşadıkları korkuyu hala üzerlerinde atamadıklarını belirten Beyza Günay ilk patlama anında havai fişek atıldığını düşündüğünü belirtti.

Günay, “Bunun şiddetli bir havai fişek gösterisi olmasından korktum. Zaten ondan sonra tavan üzerimize çöktü. Bir an herkesin öldüğünü düşündüm. O anda şok yaşadım. Birilerinin beni çekiştirdiğini farkettim. Etrafta bir bağırış, ortalık savaş alanı gibiydi. Televizyonlarda bu tür olayları görüyordum. Ancak bir gün ben yaşayacağımı ve özellikle düğün gecemde böyle bir şey olacağı aklımın ucundan bile geçmiyordu. Patlama sonrası ben kendimden çok ailemi yakınlarımı düşündüm. Allah kimseye yaşatmasın.” şeklinde belirtti.

EN MUTLU GÜNÜMÜZ KABUSA DÖNDÜ

Damatlığının üzerine kan sıçradığını söyleyen Vanlı damat Erhan Günay, O gece yaşadıklarını unutamayacağını belirtti.
En mutlu günümüzü kabusa çevirdiler damat Günay, ” Sadece benim günümü kabuse çevirmediler. Ailemin, akrabalarım, orada bulunanların gecesini kabuse çevirdiler. Bunu kınıyorum. Allah hiç kimseye yaşatmasın. İnşallah vatanımızın hiçbir yerinde böyle bir olaya tanıklık etmeyiz. Hiç bir kimsenin kanı dökülmesin. Bunları kim destekliyorsa cezalandırılsın. Bizim en mutlu günümüzü en kütü güne çevirdiler. Travmatik bir olay yaşadık. Nasıl atalatacağız. Hepimizin psikolojisi bozuldu. Çok sayıda yaralı vardı. Yerlerde yatanlar vardı. Hepsinin öldüğünü düşündük. Damatlağıma kan bulaşmıştı. Düğünümüz kabusa döndü ve o gece sabahlara kadar yakınlarımızı hastanelerde aradık. Şimdi kafamızı dinlemek için biraz buradan uzaklaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Van'da ki Patlamadan Düğün Salnunda Bulunan Gelin ve damat saldırı gecesini anlattı

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Omuz Omuza Darbeye ve Teröre Karşı Yürüdü

Van Omuz Omuza Darbeye ve Teröre Karşı Yürüdü

Van'da aynı kavşak can almaya devam ediyor

Van’da aynı kavşak can almaya devam ediyor