Van’da Liselere Yerleştirme (TEOG) İçin Tercih Stantları Açıldı

Van'da Liselere yerleştirme için tercih stantları açıldı

Van’da 8. sınıflar için bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında lise yerleştirme tercihleri bugün alınmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) doğrultusunda lise tercihlerini bugünden itibaren almaya başladı. Van’da dört ayrı noktada uzman rehber öğretmenler eşliğinde TEOG-YGS-LYS tercih ve danışma hizmeti verilmeye başlandı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl; Van AVM, Şişli Öğretmenevi, Kurtuluş Parkı ve Dabbağoğlu Parkı’nda stant açtıklarını belirterek, öğrencilerin tercihlerini bu stantlarda ve okullarında yapmalarına yardımcı olduklarını söyledi.

VAN'DA LİSELERE YERLEŞTİRME TERCİHLERİ ALINMAYA BAŞLANDI. (İHA/VAN-İHA)
VAN’DA LİSELERE YERLEŞTİRME TERCİHLERİ ALINMAYA BAŞLANDI. (İHA/VAN-İHA)

Öğrencilerin tercih ve danışmanlık stantlarından mutlaka faydalanmaları gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, “Öğrencilerin eğitim öğretim görecekleri okulları tercih etme noktasında Van’ın dört ayrı noktasında tercih ve danışmanlık merkezleri kurduk. Bu tercih ve danışmanlık merkezlerinden öğrencilerimiz mutlaka faydalanmalı. Tercih yapma konusunda her türlü kolaylık sağlandı. Bu anlamda uzman rehber öğretmenler görevlendirdik. Amacımız öğrencilerimizin doğru tercih yapabilmelerine yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimiz mutlaka bu stantlara giderek okul tercihlerini yapsınlar” dedi.
15-25 Temmuz tarihleri arasında TEOG tercihlerinin yapılacağı, 26 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında ise YGS ve LYS yerleştirmelerinde tercih ve danışmanlık hizmetlerinin verileceği ifade edildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ev alacaklara buyuk müjde

Ev Alacaklara Büyük Müjde! Çifte Kazanç! 26 Ağustos’ta Başlıyor

Van'da Güvenlik Güçlerine Ateş Açan Genç İçin Karar Verildi!

Van’da Güvenlik Güçlerine Ateş Açan Genç İçin Karar Verildi!