Van’da Newroz nasıl kutlancak? Kimler katılıyor

Van’da Newroz nasıl kutlancak Kimler katılıyor

Van’da kutlanacak Newroz’un startı verildi. İşte katılacak olan siyasetçilerin ve sanatçıların isimleri

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) öncülüğünde Van’da kutlanacak Newroz’un startı verildi.

HDP İl binasında bir araya gelen tertip komitesi, bu yıl ki Newroz’un startını vererek açıklamayı Tertip komitesi adına İlhami Güler yaptı.

3 Mart’ta Van Valiliği’ne resmi başvuruda bulundukların belirten Güler, yapılan resmi başvurudan sonra, kent genelinde hazırlıklara başladıklarını söyledi.

Güler, “ Bu yıl Newroz şüphesiz ki daha coşkulu ve halkımızın kendi özgürlük taleplerini alanlarda haykıracağız bir bayram olacaktır. Alan olarak Van her yıl kutlamanın yapıldığı Van Kalesi Newroz alanı olacak. Bu alan 500 bin kişiyi alabilecek şekilde ses sistemi ve güvenliğine uygun hazırlandı. Çevre düzenlemesi ilgili planlamamız ve polisin alacağı güvenliğin dışında kendimiz halkın güvenliği için 300 kişiden oluşan bir güvenlik ekibi oluşturduk. Güvenlik ve hazırlık adına hiçbir eksiğimiz sıkıntımız bulunmuyor, oluşabilecek kötü hava koşulları dışında halkımızın Newroz bayramını coşkuyla kutlaması için kalabalık bir ekiple son güne kadar çalışmaya devam edeceğiz. Yaptığımız Valilik başvurusunda bu gün net bir cevap almayı bekliyoruz Bizde halkımızın her yıl olduğu gibi bu yılda aynı coşkuyla ve daha güçlü taleplerle Newroz alanlarında olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

SİYASETÇİLER KATILACAK
Van Newroz’una siyasetçiler olarak, Ankara HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDK Eş Sözcüsü Gülüstan Koçyiğit, DBP Eşbaşkan Vekili Gülcihan Şimşek, HDP Eşgenel Başkan Yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım ile İl milletvekilleri katılacak.

GELECEK SANATÇILAR
Sanatçılar, İbrahim Rojhılat, Bajar, Koma Rojarya, Kemençe Grubu.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Ferit Melen Havalimanı'ndan hareketli dakikalar

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan hareketli dakikalar

Van’da trafik kazası 6 yaralı

Van’da trafik kazası; 6 yaralı