Van’da organ bağışında imam desteği

Van’da organ bağışında imam desteği
Van’da organ bağışında imam desteği

Van İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğü görevlileri, organ bağışı konusunda halkı bilgilendirmek üzere bir çalışma başlattılar.

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Öner, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Organ Nakli Koordinatörü İsmail Deniz ve din görevlileri, dini boyutta organ bağışını teşvik etmek amacıyla bir araya geldiler.

Yapılan toplantının ardından bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Öner, Edremit Ulu Camii’nde imamlar ve cemaatle bir araya geldiklerini söyledi.

Organ bağışının “yeni bir hayat” anlamı taşıdığını, nakillerin hem canlı vericiden hem de kadavradan yapılabildiğini anlattıklarını dile getiren Öner, organ bağışının sosyokültürel seviyeyle doğru orantılı olarak yükseldiğinin altını çizerek, bağışların daha üst seviyelere çekilmesinin toplumsal farkındalık oluşturulması için camilerde imamların cuma hutbelerinde anlatmaları için çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Öner, “Bu tür projelerimizi gençlerin algısının artırılabilmesi için orta, lise ve üniversitede okuyan öğrencilere organ bağışının konu alındığı seminerler düzenlemekteyiz. Bu kapsamda organ bağışına hutbeyle katkı olacağına inanıyorum. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlılık göstermeleri gerektiğini belirtmek isterim” dedi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da Zabıta noktasına Şehit Ömer Halisdemir’in ismini verdi

Van’da Zabıta noktasına Şehit Ömer Halisdemir’in ismini verdi

Van'dan Halep için yola çıktılar

Van’dan Halep için yola çıktılar