Van’da PKK’ya Ait Mühimmat Ele Geçirildi

Van’da PKK’ya Ait Mühimmat Ele Geçirildi

Van’ın Edremit ilçesinde, bir askerin şehit olduğu, 2 asker yaralandığı saldırının ardından yürütülen operasyon kapsamında PKK’lıların boş alana bırakıp kaçtığı çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Edremit ilçesi Hacıbekir Mahallesi’nde dün 1 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı saldırının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğü ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı operasyon sürüyor.

Operasyonda, PKK’lı teröristler tarafından boş alana bırakılmış 1 roketatar, 1 kalaşnikof marka uzun namlulu silah 2 antitank roket mühimmatı, 1 anti personel roket mühimmatı, 7 roket sevk fişeği, 4 el bombası çok sayıda mühimmat bulundu. Ele geçirilen silah ve mühimmatlar incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne götürülürken, bölgede teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon devam ediyor.

VAN'IN EDREMİT İLÇESİNDE, BİR ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU, 2 ASKER YARALANDIĞI SALDIRININ ARDINDAN YÜRÜTÜLEN OPERASYON KAPSAMINDA PKK’LILARIN BOŞ ALANA BIRAKIP KAÇTIĞI ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ. (İHA/VAN-İHA)

VAN’IN EDREMİT İLÇESİNDE, BİR ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU, 2 ASKER YARALANDIĞI SALDIRININ ARDINDAN YÜRÜTÜLEN OPERASYON KAPSAMINDA PKK’LILARIN BOŞ ALANA BIRAKIP KAÇTIĞI ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ. (İHA/VAN-İHA)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *