Van’da rüşvet operasyonu: 14 tutuklama

Van’da rüşvet operasyonu 14 tutuklama
Van’da rüşvet operasyonu 14 tutuklama

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ‘rüşvet’ soruşturması dosyası kapsamında 4 Mart 2017 tarihinde yapılan operasyonda 5 trafik polisi ve 12 toplu taşıma hatları başkanı ile simsarları olmak üzere 17 şahsın gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Gözaltına alınan şüpheli şahıslar için haklarında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte 7 Mart 2017 günü adli makamlara sevk edilmiş olup, 3 şüpheli şahıs cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştır. 5 trafik polisi ve 9 toplu taşıma hat başkanı ve simsarı olmak üzere toplam 14 şüpheli şahıs ise tutuklanmıştır.

Rüşvet ve yolsuzluklarla mücadele kapsamında, hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse rüşvet ve yolsuzluklarla mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü rüşvet ve yolsuzluk olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” denildi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da 19 gözaltı!

Van’da 19 gözaltı!

Van'da Üniversite hocasını dolandıranların pes dedirten pişkinliği

Van’da Üniversite hocasını dolandıranların pes dedirten pişkinliği