Van’da şok istifa!

Van'da şok istifa!
Van'da şok istifa!

Van Büyükşehir Belediyespor’un Eş Başkanları Remziye Eşin ve Öner Yiğit’in de aralarında olduğu, asil ve yedek isimlerden oluşan toplam 15 yönetim kurulu üyesi, istifa ettiğini açıkladı.

İstifa etmelerinde, kayyum yönetimi ile olan anlaşmazlık gerekçe gösterildi.

TFF 3. Futbol Ligi 1. Gruptaki temsilcimiz Van Büyükşehir Belediyespor’da son haftalardaki başarısız sonuçlara, bir de istifa açıklaması eklendi. Kulüp yönetim kurulu üyeleri basın toplantısı ile istifasını açıkladı.

İskele Mahallesi’ndeki tesislerde yapılan basın toplantısına, Kulüp Eş Başkanları Remziye Eşin, Öner Yiğit ve altı yönetim kurulu üyesi katıldı.

EŞİN, YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATTI
Açıklamayı yapan Eş Başkan Remziye Eşin, 23 Ocak 2016 tarihinde olağan genel kurul seçimi ile göreve başladıklarını belirterek, “Göreve gelirken önümüze koyduğumuz hedefler doğrultusunda hareket etmeyi borç bildik. Öncelikle alt yapı takımlarımızın ihtiyaç duyduğu teknik ve fiziki altyapıyı oluşturduk. Altyapıların yıllardır ihtiyaç duyduğu teknik kadro ve eğitim, antrenman programları da ilk olarak bizim yönetimimizde gerçekleştirilmiştir. Yine alt yapı takımlarının kalabilecekleri fiziki mekanlar tarafımızca temin edildiği gibi gerek altyapı ve gerekse kadın futbol takımlarımızın antrenmanlara daha rahat ve güvenli olarak gelip gitmeleri için atıl durumda bulunan ve Bakım Onarımlarının kulübümüz tarafından yapılmak koşulu ile 3 (Üç) adet yarım otobüs tahsisi yönetim kurulumuz döneminde gerçekleştirilmiştir.

(A) takımımızın kullanmakta olduğu ve atıl durumdaki tesisler büyük oranda yeniden inşa edilerek Van Spora yakışır ve yaşanır bir hale getirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Vanspor’un siyasetin var olabileceği bir alan olmadığını söyleyen Eşin, “Vanspor, Van halkına genel bütçeden kişi başı ve coğrafik konum esas alınarak gelen bütçeden pay alınmak suretiyle yürütülen, Van halkının tek profesyonel kulübüdür. 17 Kasım 2016 tarihinde Van Büyükşehir Belediyesine kayyumun atanmasıyla birlikte, Kulübümüze gerekli maddi ve manevi destek verilmemiş, kulüp giderleri karşılanamamış ve kulübümüz ortada bırakılmıştır” şeklinde konuştu.

“DEVRE ARASI 730 BİN TL’LİK BÜTÇE TALEP ETTİK”
Devre arası Vanspor tesislerine gelen Genel Sekreter Vekili Mehmet Yaşar’a mevcut takımın kalan ücretlerinin ödenmesi ve yapılacak transferler için ilk etapta 730 bin TL’lik bir bütçe talebinde bulunduklarını anlatan Remziye Eşin, “Bize, istenilen bu paranın çok az olduğu bizden bunu artırmamız ve üst düzey futbolcu transfer etmemiz istendi. Biz sürecin ruhunu ve yaşanabilecekleri ön gördüğümüz için herhangi bir artırıma gitmeden mütevazı takımımızın dengesini bozmadan transferler yapmaya çalıştık” diyerek, şirketler üzerinden Vanspor’ a borç (Emanet) para adı altında toplam da 413 bin TL aktarım yapıldığını ifade etti.

31 Ocak 2017 tarihinden sonra kulübe herhangi bir aktarım yapılmadığını söyleyen Eşin, “Bu nedenlerle Personel, futbolcu ve teknik heyetin biriken ücret alacakları ile primleri ödenemez hale gelmiş olup bunların giderilmesi amacıyla Genel Sekreterliği Vekaleten yürüten Mehmet Yaşar ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamamıştır.

Akabinde Genel Sekreter ile yapılan görüşmelerde kulüp Eş Başkanlarımızın Belediyedeki görevlerinden alınmaları öne sürülerek, kulübe yapılacak yardım neticesinde elde edilecek başarının Eş Başkanlara mal edileceği bu haliyle Eş Başkanların görevde bulunması halinde Van Büyükşehir Belediyespor kulübüne ekonomik destek verilmeyeceği Eş Başkanların Vanspor’daki görevlerinden istifa etmeleri istenerek mevcut yönetime yapılacak takviyelerle devam edilebileceği yönetim kurulumuza bildirilmiştir” dedi.

“Bizler bu yola beraber çıktık ve birlikte bu görevi bırakacağız” diyen Eşin, “Vanspor’umuzun Siyasi ve kişisel husumetlere kurban edilmeye çalışıldığını yönetim kurulu olarak çok net bir şekilde görmekteyiz. Yönetim kurulu olarak Eş Başkanlarımızın tasfiye edilmesi yönündeki etik dışı teklifi kabul etmemiz mümkün değildir. Yaklaşık iki aylık süre zarfında Belediye tarafından hiçbir şekilde bütçe aktarımı yapılmadığı gibi futbolcu alacakları da kendilerine ödenmemiştir. Son dönemlerde ödemelerin yapılmaması da futbolcularımız üzerinde moral ve motivasyon eksikliğine neden olmuştur. Bu nedenlerle Van halkından almış olduğumuz bu onurlu görevi Vanspor’a daha fazla zarar gelmemesi amacıyla, büyük bir hüzünle ancak başı dik ve onurlu bir şekilde yeniden Van halkına ve onurlu Vanspor taraftarına iade etmek üzere görevimizden istifa ediyoruz. Bu kabul edilemez teklif ve şartlarda Vanspor için alacağımız en iyi karar yönetim olarak İSTİFA etmektir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Eş Başkan Öner Yiğit ise, 25 Mart 2017 tarihinde olağanüstü kongreye gidileceğini, bu tarihe kadar yine takımın yanında olacaklarını belirterek, “Kayyum yönetimi ile zaten anlaşamıyorduk. Kırılmalar Bayburt maçı öncesi başlamıştı. Zaten bu da başarısızlığın en önemli etkenlerinden biri oldu” dedi.

Yiğit, takım oyuncularına istifa edeceklerini de önceden söylediklerini, onlardan gizlemediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: bölge gazetesi

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da Köpek Dövüştüren 4 Kişiye Acımadılar, Cezayı Kestiler

Van’da Köpek Dövüştüren 4 Kişiye Acımadılar, Cezayı Kestiler

baskale-yi-uzen-tablo

Başkale’yi üzen tablo! Herkes kaçıyor