Van’daki Okulda Cinsel İstismar Dehşeti: Koridorda Yarı Çıplak Koşmuş

corabi-indirip-organini-cikardi-tam-o-sirada_9295675_3314_z5

Van’daki bir okulda öğretmen, öğrencisinin çorabını indirip cinsel istismarda bulunacakken karısı arayınca ilkokul öğrencisi yarı çıplak okul koridorlarında koşmuş.

Türkiye okullardaki cinsel istismar olaylarıyla sarsılmaya devam ediyor. Son rezalet Van’ın Edremit ilçesinden geldi. Hürriyet gazetesinden Ayşe Arman’ın köşesine taşıdığı olay tam anlamıyla kan donduracak cinsten.

Arman’ın aktardığına göre okulda külotlu çorabı yarıya kadar inmiş bir kız çocuğu, dehşet içinde koridorda koşmuş. Bu olayın ardından da okulda süre gelen cinsel istismar vakaası gün yüzüne çıkıyor.

“KÜLOTLU ÇORABI YARIYA KADAR İNMİŞ BİR KIZ ÇOCUĞU…”

İşte Ayşe Arman’ın yüreğinizi yakacak o yazısı:

Alın size insanın kanını donduran bir olay daha…

Bir cinsel istismar daha…

Üstelik yine bir okulda geçiyor…

Yine sanık bir öğretmen… Ve yine küçücük kızlar kurban…

9-10 yaşlarında…

Aynen İzmir Menderes’te olduğu gibi…

Bu sefer Van’ın Edremit ilçesinde…

Şöyle bir korkunç tabloyu getirin gözünüzün önüne, külotlu çorabı yarıya kadar inmiş bir kız çocuğu, dehşet içinde okulun koridorunda koşuyor…

“BU NASIL BİR REZİLLİKTİR”

Kaçıyor…

Kimden?

Ona cinsel tacizde bulunan ve külotlu çorabını indiren öğretmeninden…

Bu nasıl bir rezilliktir! Nasıl bir iğrençliktir!

Bu olayla, o okulda süregelen bir cinsel istismar vakası ortaya çıkıyor.

Burada sorun, bu tür suçlara hukukun nasıl yaklaştığı…

“EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASI GEREKİYOR”

Sıradan bir dokunma, temas gibi aldıklarında, suçu basit bir “sarkıntılık” olarak değerlendiriyorlar, o zaman de ceza çok hafifliyor ve iğrenç sapıklar yırtıyor.

Bu neden böyle oluyor?

Çünkü “Bu çocuklar bakire!” deniyor, “Duhul gerçekleşmemiş…” deniyor.

Oysa orta sistematik bir şekilde devam eden, ağır bir cinsel saldırı söz konusu! Duhul dışında da her şey yapılmış! Bu sanıkların en ağır şekilde cezalandırılması gerekiyor!!!

Bana dava, Van Kadın Derneği VAKAD aracılığıyla Avukat Müjde Tozbey Erden’e geliyor, ben de kendisiyle röportaj yaptım.

Hep birlikte bu davanın da takipçisi olalım…

Van’ın Edremit ilçesinin bir ilköğretim okulunda yaşanan cinsel istismar rezilliği nedir?

-Sormayın…

“İKİ KIZ ÇOCUĞU CESARET ETTİ”

Gerçekleştiren yine bir öğretmen mi?

-Ne yazık ki evet! 20 yıllık bir öğretmen. Kız çocuklarını okul bitiminden sonra etüde alıyor, eteklerini kaldırarak kucağına oturtuyor, külotlu çoraplarını ve iç çamaşırlarını indiriyor, türlü türlü iğrençlikler yapıyor. Dikkatinizi çekerim, bunlar da aniden bir temas ya da dokunma değil, sürekli olan şeyler. Pek çok çocuğa yaptığı söyleniyor…

Felaket…

-Evet. Ama şikâyet etmeye sadece iki kız çocuğu cesaret etti. Biri de benim müvekkilim, 9 yaşındaki bir kız çocuğu.

AİLENİN DURUMUNDAN FAYDALANMIŞ

Ailesi ne diyor?

Çok üzgün ve şaşkınlar. Çünkü söz konusu öğretmen tahliye edildi! Ama aile sonuna kadar gitmeye niyetli. Maddi durumu iyi olmayan bir aile. Anne-baba boşanmış. Baba terzilik yapıyor. Çok temiz ve onurlu insanlar. Söz konusu öğretmen de bu aileyi yakinen tanıyor. Aile bağlarının kopmuş olduğunu fark ettiği için de kızlarını kötü emellerine alet edebileceğini düşünmüş olabilir. Terzilik yapan babaya gidiyor. Pantolon paçasını diktirirken, kızının okul durumunu sorup, okul sonrası ona özel ders verebileceğini söylüyor, karşılıksız. Baba da “Nasıl olsa aynı sitede oturuyoruz, hocayı da tanıyoruz!” diye kabul ediyor.

OKUL KAMERA KAYITLARINI VERMEMİŞ

Peki okul yönetimi?

Kimse bugüne kadar okuldan kamera kaydını istememiş. Oysa, en önemli delil! Çünkü benim müvekkilimin, külotlu çorabını indiriyor, organını çıkarıyor, tam devam edecekken, karısı arıyor. Ve o esnada 9 yaşındaki kız kaçıyor. Kamera kayıtlarına aslında çocuğun okulun koridorundan, külotlu çorabı inmiş vaziyette kaçarken görülmesi gerekiyor. Aile, kamera kaydını istemiş. Okul müdürü, “Yok, kamera çalışmıyor” demiş. Çocuklar odadayken bir kez temizlikçi girmiş. Sonra mahkeme o temizlikçiyi ifadeye çağırmış. Okul müdürü, “Böyle bir temizlikçimiz yok” demiş. Oysa Milli Eğitim müdürünün yaptığı araştırmayla böyle bir temizlikçi olduğu ortaya çıkıyor.

EVDE AGRESİF TAVIRLAR GÖSTERMEYE BAŞLAMIŞ

Peki olay nasıl ortaya çıkıyor?

Müvekkilim, en son olaydan sonra artık evde agresif hareketlerde bulunuyor ve okula gitmek istemediğini söylüyor. O öğretmeni de artık sevmediğini, ondan ders almak istemediği. Babası da, “O çok iyi bir adam ücretsiz ders!” veriyor deyince, kız birden ağlamaya ve olan biteni anlatmaya başlıyor. Bunun üzerine şikayetçi oluyorlar ve diğer çocuğun ailesiyle birlikte şikayetçi oluyorlar. Ama birkaç ay önce onlar şikayetlerini geri almış.

“EN ÜST RADDEDEN CİNSEL İSTİSMARDAN CEZA ALMASI GEREKİYOR”

Hukuki olarak bu sapığın hak ettiği ceza nedir?

Türk Ceza Kanunu’nun 103. Maddesi var. Burada cinsel istismarın boyutu çok net anlatılıyor. Defalarca ders vermiş, ders verirken, defalarca suiistimal etmiş. Tek bir dokunuşta bulunmamış. O dokunuşu devam ettirmiş yani boşalmaya kadar vardırmış. Suç, yarım kalmamış. Bütün hepsini tamamlamış ve bunu birkaç kez yapmış ve birden fazla kıza yapmış. Bu öğretmenin en üst raddeden cinsel istismardan ceza alması gerekiyor!

Kaynak. Haberler.Com

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MEB açıkladı! yeni diller öğretilecek

MEB açıkladı! yeni diller öğretilecek

85-yasinda-ikiz-babasi-oldu-simdi-baslarindan_9296273_104_z2

Van’da Bir Dede, 85 Yaşında İkiz Sahibi Oldu, Şimdi Sıkıntısı Bambaşka