Van’dan Darbecilere Demokrasi Dersi – Muhteşem 5 Fotoğraf

Van'dan darbecilere demokrasi dersi

Van’da darbe girişimini protesto için meydanlara çıkan on binlerce vatandaş, taşıdıkları 200 metrelik Tük bayrağıyla adeta demokrasi dersi verdi.

Van'dan darbecilere demokrasi dersi 2

Van’da Sivil Dayanışma İnisiyatifi bünyesinde bulunan 58 sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri, sendikalar, oda temsilcileri ile vatandaşların demokrasi yürüyüşü ve demokrasi nöbeti aralıksız sürüyor. Semaver Kavşağı’ndan Maraş Caddesi’ni takip ederek Cumhuriyet Caddesi’nden Beşyol Meydanı’na ulaşan on binlerce Vanlı, 200 metrelik dev Tük bayrağı taşıdı.

Van'dan darbecilere demokrasi dersi 4

AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, yaptığı konuşmada bu alçak girişimin üzerinden bir hafta geçtiğini hatırlatarak, “Vanlılar, 7 gündür Okçular Tepesi’ndesiniz. 7 gündür Beşyol Meydanı’ndasınız. Bu 7 gündür Van’ın her yerini Okçular Tepesi yaptınız. Allah sizlerden razı olsun. Millet kararını vermiştir. Reis yeter demeyinceye kadar bizler yeter demeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Van'dan darbecilere demokrasi dersi 3

Daha sonra mikrofonu alan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan da, “İlk günden bu yana şehadet arzusuyla bu meydanlardasınız. Ümmete ses oldunuz. Bu vatanın bölünmeyeceğini bir kez daha zalimlere, hainlere ve işbirlikçilere gösterdiniz. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

Van'dan darbecilere demokrasi dersi 5

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Van İl Başkanı Av Rasim Saygın ise, konuşmasında alanda bulunan vatandaşların birbirlerini ziyaret etmeleri ve hep bu şekilde kalmaları yönünde söz aldı.

Van'dan darbecilere demokrasi dersi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van İl Başkanı Salih Güngöralp da darbe teşebbüsü gecesini anlattı ve bu halkın bir daha böyle bir şeye asla müsaade etmeyeceğinin altını çizdi.

Daha sonra Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Sivil Dayanışma İnisiyatifi, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) Başkanı, STK temsilcileri birer konuşma yaptı. Halkın Beşyol Meydanı’ndaki demokrasi nöbeti 7. gününde de devam ederken, kimi vatandaşlar ise uzun konvoylar oluşturdu. Yoğun mesai harcayan polislerin ise yemeklerini alanda yedikleri gözlendi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da 7 okul ile 3 yurt kapatıldı-VAN SON HABER

Van’da 7 okul ile 3 yurt kapatıldı-VAN SON HABER

m_van-da-trafik-kazasi-3-olu-van-son-haber

Van’da Trafik Kazası, 3 Kişi Öldü