Van’ın O İlçesinde PKK’lılar Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısının Evini Basıp Öldürdü

Van'ın O İlçesinde PKK'lılar Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısının Evini Basıp Öldürdü

Özalp AK Parti teşkilat başkanı Aydın Muştu’nun evine gece saatlerinde PKK’lılar tarafından saldırı düzenlendi.

AK Parti Özalp İlçe teşkilat başkanı Aydın Muştu, PKK’lar tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

1

Olay, gece saatlerinde Özalp ilçesine bağlı Aşağı Mollahasan Mahallesi’nde meydana geldi. AK Parti Özalp ilçe teşkilat başkanı Aydın Muştu’nun evine gelen 7-8 kişilik bir grup PKK’lı kapıyı kırarak içeri girerek uzun namlulu silahla ateş açtılar.

Muştu’u olay yerinde hayatını kaybederken, PKK’lılar Muştu’nun kardeşine ait aracı gasp edip olay yerinden kaçtılar. Jandarmaya haber verilmesi üzerine bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İL BAŞKANINDA İLK AÇIKLAMA

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, terör olayını kınadığını ifade ederek, “Bize gelen bilgilere göre teşkilattan sorumlu ilçe başkan yardımcımız, dava arkadaşımız Aydın Muştu, Özalp’a Aşağı Mollahasan Mahallesindeki kendi evinde iken terör örgütü mensupları evine baskın yapılıyor. Kapısı kırılıyor silahla şehit ediliyor. Böyle bir durum söz konusu.

Tabii ki terörü lanetliyoruz. Maalesef son dönemlerde biliyorsunuz bu aralar AK Partiye karşı bu şekil saldırılar oluyor. Biliyorsun Kurban bayramının birinci gününde de il başkanlığımıza yönelik bombalı bir saldırı düzenlendi.

Bugün de teşkilattan sorumlu ilçe başkan yardımcımız Aydın Muşlu’ya saldırı düzenlendi kendisine rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum. Bunların son çırpınışları düşünüyorum. Allah’ın izniyle bunların sonları gelecek. Bu anlamda yılmayacağız. Tabii ki şehidimiz için çok üzgün. Bunlar masum insanlar. Bu insanlar sadece burada ekmeklerinin peşinde. Kendisi de minibüsçülük yapan bir kardeşimiz.

Ama PKK’nın yanında yer almayan, devletimizin yanında yer alan bir kardeşimizdi. Ben yeniden çocuklarına ve yakınlarına sabır diliyorum kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye İzlanda Maçı

Türkiye İzlanda Maçı Buçuklu Muçuklu İlginç Bir Kanalda Yayınlanacak

Van'da buluşan 16 ilden 181 aşiret

Van’da 16 ilden 181 Aşiret Buluştu! Ertuş: Biz, terörle mücadelede devletimizin yanında yer almaya devam edeceğiz