Van’ın suları neden kirli akıyor? işte o sorunu cevabı…

Van'ın suları neden kirli akıyor işte o sorunu cevabı...
Van'ın suları neden kirli akıyor işte o sorunu cevabı...

VASKİ Genel Müdürlüğü görevine, kısa süre önce atanan jeoloji Mühendisi Abdulvahap Gezgen, son zamanlarda gündeme gel suaların kirli akmasını değerlendirdi.

VASKİ Genel Müdürü Abdulvahap Gezgen, şuan kentin en büyük sorunu olan içme suyu sorununun çözülmesi için, seferberlik başlatacaklarını belirterek; “Kentin büyük bir bölümünde, içme suyuna sondajdan kaynaklı kum karışmış bilgisini almış bulmaktayız. Özellikle Karşıyaka Mahallesi tarafından bulunan 7 Nolu Sağlık ocağı civarındaki sondajda, meydana gelen arıza nedeniyle, içme suyuna kum karışmış bulunmaktadır. “

Van'ın suları neden kirli akıyor işte o sorunu cevabı...
Van’ın suları neden kirli akıyor işte o sorunu cevabı…

Bu sorun şimdinin değil, aylar bakımlarının yapılamsı gereken sondajların bakımlarınının geçikmesinden kaynaklanan bir arıza olduğunu belirten Gezgen,” Kış mevsimi nedeniyle, arızanın mevcut durumu artı ve daha çok kum suya karışmış bulunmaktadır. Van Valimiz Sayın İbrahim Taşyapan’ın Başkanlığında, tecrübelerimize dayanarak ve ekip çalışmasıyla, inşallah bu önemli sorunu en kısa sürede çözeceğiz. Bizim görevimiz halkımıza en sağlıklı içme suyu teminini sağlamaktır. Göreve yeni atanmış olabiliriz fakat, tecrübelerimiz çok eskilere dayanıyor. ”

“Halkımızdan ricamız, bizi ilgilendirecek en ufak sorunu dahi, mutlaka müdürlüğümüze ulaştırsınlar. Biz buraya oturmaya değil, hizmet etmeye geldik” ifadelerini kullanan Gezgen; “Basın bizim için önemlidir. Basın bizim sessimiz, kulağımızdır. “dedi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'ın Tarihi Eserlerini Kaçırmaya Çalışan Şahıslar Suç Üstü Yakalandı

Van’ın Tarihi Eserlerini Kaçırmaya Çalışan Şahıslar Suç Üstü Yakalandı

Bu görüntü Van'da çekildi!

Bu görüntü Van’da çekildi!