Vanlı aşıklarla çocuklar buluştu

Vanlı aşıklarla çocuklar buluştu
Vanlı aşıklarla çocuklar buluştu

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, Vanlı aşıklar çocuklarla buluştu.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından sevgi evlerinde kalan çocuklar için ‘Aşıklar Buluşuyor’ adı altında etkinlik düzenledi.

Van Evinde düzenlenen etkinliğe Tuşba Belediye Başkan Vekili Necati Yertürk, Çocuk Evleri Müdürü Nihat Işık ve Vanlı aşıkların yanı sıra Vanlı şair ile yazarlar da katıldı.

Burada bir açıklamada bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, amaçlarının halk sanatçısı olmak isteyen çocuklara aşıklık geleneğini tanıtmak olduğunu belirterek, “Çocuk evlerinde kalan ve ilerde halk sanatçısı olmak isteyen çocuklarımız var. Onlara bu geleneği tanıtmak istedik. Bu kapsamda Van oturma gecelerinin ne olduğunu, atışma geleneğinin, halk ozanlığının ve şairliğin ne demek olduğunu görsünler istedik. Bu nedenle çocuklarımızla aşıklarımızı, ozanlarımızı bir araya getirdik. İnşallah çocuklarımız bu akşam onlardan feyz alacaklar ve Van kültürünün, Van oturma gecelerinin geleneğini bundan sonra onlar devam ettirecekler diye düşünüyorum” dedi.

Çiğköftenin ikram edildiği etkinlikte türküler seslendiren Vanlı aşık ve ozanlar ise, böyle bir gece düzenlemesinden dolayı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ettiler.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vanlı kuaförlerin bu davranışı takdir topladı

Vanlı kuaförlerin bu davranışı takdir topladı

vanda 5 günlük elektrik kesintisi

Van’da beş gün boyunca 08.00-17.00 ELEKTRİK YOK! İşte O Mahalleler