Vanlılar Beşyol Meydanını Terk Etmiyor, Reis ‘yeter’ demeyinceye kadar nöbetteyiz

Vanlılar Beşyol Meydanını Terk Etmiyor, Reis ‘yeter’ demeyinceye kadar nöbetteyiz

Van’da 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle Beşyol Meydanı’ndaki nöbetini sürdüren vatandaşlar, darbe girişiminin ikinci haftasında da demokrasi nöbetini büyük bir coşkuyla sürdürdü.

1

Beşyol Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleriyle “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Darbeye karşı omuz omuza”, “Her şey vatan için”, şeklinde slogan attı.

“Reis ‘yeter’ demeyinceye kadar bizler yeter demeyeceğiz”
Daha sonra alandaki vatandaşlara seslenen AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “bitti” demeyinceye kadar alanları terk etmeyeceklerini deklare ederek, “Bu alçak girişimi hep birlikte millet olarak bertaraf ettik. Öyle bir ders aldılar ki bir daha böyle bir girişimi akıllarından bile geçiremeyecekler. Hepinizi demokrasi nöbetine davet ediyorum. Millet kararını vermiştir. Reis ‘yeter’ demeyinceye kadar bizler yeter demeyeceğiz. Demokrasi nöbetine devam edeceğiz” diye konuştu.

2

Ayrıca Van’ın Gevaş ilçe başkanı Hakan Sinan da bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından halkın demokrasi nöbeti saat 02.00’da kılınacak olan teheccüd namazı ile devam edecek.
Öte yanda kentte yaşanan terör olaylarından dolayı ciddi güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

3


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *