Vanlılar Gece Boyunca Beşyol Meydanında Darbeciler Için Idam Istedi (10 Fotoğraf)

vanda idam istemi
vanda idam istemi

Van’da Darbe girişimine büyük tepki gösteren halk, darbe girişiminden bu yana boş bırakmadığı Beşyol meydanındaki demokrasi nöbetini devam ettiriyor.

Ak Parti Van İl Başkanlığı’nın çağrısı üzerine toplanan binlerce Vanlı hep bir ağızdan ‘idam isteriz’ sloganları attı.

Burada kısa bir konuşma yapan Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, “Vanlılar üç gündür burada nöbetteler. Aç kalıyorlar susuz kalıyorlar fakat okçular tepesini terk etmiyorlar. Ve buraları asla bırakmayacağız ta ki reis-i cumhurumuz emredinceye kadar. Bu arada Gürpınar’da bir vatandaşımız ile Erciş’te bir polisimiz de demokrasi şehidi olmuştur, onlara da selam olsun ve onlar için de birer Fatiha okuyalım” dedi.

Daha sonra konuşan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe de yapılan girişimi alçaklık olarak nitelendirerek, “Bütün bunlar bu birlik ve beraberlik içinde olan halkımız bölmek için yapılıyor. Bu karaktersizler Türkiye’yi başka yerlere benzetiyorlar. Onlar bilmiyorlar ki yürekleri iman dolu gençleri, kadınları, bu halkı ve elhamdülillah Reis-i cumhurları olan Recep Tayyip Erdoğan var” diye konuştu.

Daha sonra platformda okunan ezanın ardından katılımcılar hep birlikte dua etti. Çoluk çocuk binlerce Vanlı ise meydanları asla terk etmeyecekleri vurgusunu yaptı.
Beşyol Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetine 10’larca STK, dernek, sendika, siyasi parti ve binlerce vatandaş destek verdi.

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vanda fethullaha idam

Van’da Fethullah Gülen Fotoğrafını Bırakıp, İdam Sehpası Kuruldu (2 Fotoğraf)

Van Asayiş Kolordu Komutanlığı'na Havanlı Saldırı Yapıldı

Van Asayiş Kolordu Komutanlığı’na Havanlı Saldırı Yapıldı