Vanlılara GDO’lu ekmek uyarısı!

Vanlılara GDO’lu ekmek uyarısı!

GDO’lu (Genetiği değiştirilmiş organizmalar) ekmek ihtimaline karşın vatandaşların bilinen ve markalaşmış fırınlardan ekmek almalarını istedi.

Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük tesislerine sahip olan Hacıoğlu Unlu Mamulleri işletmecisi Erol Yakın, GDO’lu (Genetiği değiştirilmiş organizmalar) ekmek ihtimaline karşın vatandaşların bilinen ve markalaşmış fırınlardan ekmek almalarını istedi.

Yaklaşık 5 yıldır bölgenin en büyük ve en kapasiteli un fabrikasını kurduklarını belirten Yakın, ekmeğin ve unlu mamullerin tarladan sofraya gelinceye kadar kontrolleri altında olduğunu belirtti.

Bölgenin ve çiftçinin doğal yapısı gereği ekmekte organikliği ve lezzeti yakaladıklarını dile getiren Yakın, yemedikleri ürünü başkasına yedirmediklerini ve bu nedenle sürekli kendilerini yenilediklerini söyledi. Kalite ve doğallıktan taviz vermeden teknolojik imkanları kullanarak üretimde de modernleştiklerini dile getiren Yakın, “Hacıoğlu Unlu Mamulleri olarak anahtar teslimi franchising verdik” dedi.

GDO’lu ekmek ihtimaline karşı vatandaşlara uyarılarda bulunan Yakın, “Vatandaşlarımız, bilinen ve markalaşmış fırınlardan ekmek almaları halinde bu ihtimalle karşılaşmayacak ve içleri rahat bir şekilde sofralarında ekmeği tüketebileceklerdir” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van’da Operasyon! Kaleşnikoflar Ele Geçirildi

Van’da Operasyon! Kaleşnikoflar Ele Geçirildi

Çatak'ta Askere ve Koruculara Saldırı 2 Şehit!

Çatak’ta Askere ve Koruculara Saldırı 2 Şehit!