Vanspor Teknik direktörü Yılmaz’dan takım için çok önemli açıklamalar

Vanspor Teknik direktörü Yılmaz'dan takım için çok önemli açıklamalar

Van Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Erdoğan Yılmaz’dan takım için çok önemli açıklamalar.

Van Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Erdoğan Yılmaz, alt yapıya büyük önem verdiğini ifade ederek, “Alt yapıyla takımı geliştirmeliyiz. Takımın temelini sağlam atmamız gerekiyor. Üç yıla ihtiyacım var, Van’ın alt yapısını oluşturmamız lazım. Kafamda çok güzel projeler var ama bunlar sadece benim düşünmemle olacak bir iş değil, şehri de harekete geçirmemiz lazım” dedi.

Vansesi Gazetesi’den Rıdvan Can’ın haberinde, Van Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Erdoğan Yılmaz, düşüncelerini, hedeflerini ve projelerini anlattı.

Yılmaz, taraftarlara çağrı yaparak, “Biz çok büyük bir yükün altına girdik. İnsanları beklentiye soktuk, taraftardan en büyük dileğim ufak tefek kötü oyunlar veya aksamalar olabilir. Takımı yavaş yavaş toparlayacağım. Taraftarın sabırlı ve zaman yanımızda olmasını istiyoruz. Eğer takımın başında kalırsam çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Şampiyon olmaya aday bir takımız ve bunu başaracağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÖNETİMİN SAMİMİYETİ BENİ SEVİNDİRDİ”
Büyükşehir Belediyespor yönetiminin kendisini son derece samimi karşıladığını anlatan Erdoğan Yılmaz, “Van benim yıllardır bildiğimiz, bir kez bulunduğum Kocaelispor ile Vanspor maçında Van’da oynadığım bir şehir, aslında bu bizim içinde bir dönüm noktası oldu. Şimdi Doğu’da görev yapıyoruz. Ben Antalya’dayken, Büyükşehir Belediyespor yönetimi takımın başına geçmemi istediler. Tabi ben ilk etapta düşünmüyordum. Doğu’da görev yapmak çok zordur. Maliyet gerektiren bir iştir. Bunun için iyi bir bütçe gerekir. Çünkü oyuncuları ikna etmek hakikaten çok zordur. Bunun için bir hazırlık yapılması gerektiğini ifade ettim. Bir aylık çalışmadan sonra beni çağırdılar ve Van’a geldim. Buraya gelirken, çok samimi bir yönetimle karşılaştım. Van’a gelmemdeki en büyük sebep budur. Buralarda bizim memleketimizdir. Herkesin buralara hizmet etmesi gerekiyor. Bu nedenle görevden kaçamazdım, birazda öyle düşünerek hareket ettim” şeklinde konuştu.

-BAŞARILI OLMAKİÇİN TEMELİ İYİ ATMAMIZ GEREKİYOR”
Van Büyükşehir Belediyespor’u sadece yukarılara taşıyıp bırakmak istemediğini anlatan Yılmaz, takımda alt yapıya büyük önem verdiğini ifade etti. Yılmaz, “3. Ligde başarılı olmak için iyi temel atmak gerekir. Ben yönetimden üç yıl süre istedim. Daha az masraflı, yine genç oyunculardan kurulu, idealli olan benim bildiğim, tanıdığım 4-5 oyuncuyla bunu yapabiliriz. Ama yönetim şehrin bir an önce hedefe oynamak istediğini, beni üç sene bekleyemeyeceklerini söylediler ve hedefi belirlediler. Bu sefer daha kalifiyeli oyuncular düşündük. Düşündüğümüz oyuncuların bir kısmını alamadık. Çünkü Doğu’ya gelmek istemeyenler var.

Çok fazla para isteyenler var. Bizde kendi bildiğimiz oyuncuları transfer ettik. Şuana kadar 12 oyuncu transfer ettik. Kontenjanımız hala var. Ben kontenjanı doldurmak istemiyorum. Benim en büyük hayalim alt yapıdan oyuncu alıp geliştirmek, gençleri spora kazandırmaktır. Alt yapı hocalarımızla bazı değerlendirmeler yaptık, Van Büyükşehir Belediyespor’u sadece yukarılara taşıyıp bırakmak istemiyorum. Alt yapıyla takımı geliştirmeliyiz. Eğer takımın temelini sağlam atamazsak, en ufak bir sarsıntıda çöker. Van’ın alt yapısını da oluşturmamız lazım. Kafamda çok güzel projeler var ama bu sadece benim düşünmemle olacak bir iş değil, şehri de harekete geçirmemiz lazım. Büyükşehir Belediyespor’u alt yapısıyla birlikte iyi yerlere getirmek istiyorum ama ne kadar başarılı olurum. Onu bilemiyorum, burada kaldığım süre içinde bunları başarmak için çaba sarf edeceğim” dedi.

“KAMP İÇİN ERZURUM’A GİDECEĞİZ”
Yeni sezona hazırlanmak için Erzurum’da kampa gireceklerini anlatan Yılmaz, “Aslında burası kamp için ideal bir yerdir. Biz ilk etapta burada kampa gireceğiz. Daha sonra Erzurum’a gideceğiz. Çünkü burada maç oynayacağımız rakipler yok. Van çalışma olarak çok güzel bir şehirdir ancak maç oynama sıkıntımız olduğu için mecburen Erzurum’a gideceğiz. Sonra tekrar Ağustos ayının ortasında Van’a gelip çalışmalarımızı yürüteceğiz. Erzurum’da 8 veya 9 hazırlık maçı yapacağız. Orada da bütün futbolcuları eşit oynatarak durum değerlendirmesi yapacağım. Takımımız ekim ayında gerçek ritmini bulur” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Yılmaz, son olarak şunları kaydetti; “Bizim çok öncellikli almak istediğimiz oyuncular vardı ama maalesef alamadık. Aldığımız oyuncularda onların alternatifiydi. Belki onları alsaydık, çok verimli olmazdılar. Çünkü aldığımız oyuncular takıma bir şeyler kazandırmak istiyor. Sahada göreceğiz. Benim asıl istediğim Van’a gelecek oyuncular gönüllü gelsin. Gelen oyuncuların hepsi burada oynamak istedi. İnşallah faydalı olurlar”

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van'da o tarihte evlenmek için sıraya girdiler

Van’da o tarihte evlenmek için sıraya girdiler

İpekyolu'da Butik sokak dönemi

İpekyolu’da Butik sokak dönemi