YYÜ’de flaş karar! o isimden çok çektik!

YYÜ'de flaş karar! o isimden çok çektik!

Yüzüncü Yıl Üniversitesi adının Yeni Yüzyıl Üniversitesi ile benzerliği nedeniyle resmi yazışmalarda sorun yaşamamak için isim değişikliğine gidiyor.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Battal, Üniversitemiz ile Yeni Yüz Yıl Üniversitesine yapılan yazışmalarda isim benzerliği nedeni ile sorunlar yaşadıklarını, bu sorunları ortadan kaldırmak ve Van şehrinin üniversite ile beraber adının güncel kalması için isim değişikliği yapmaya karar verdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Van bildiğimiz gibi çok önemli bir kentimiz. Türkiye’nin vazgeçilmez, olmazsa olmaz ve çok değer verilen kentlerinden biri. Van hem üniversitemiz ile gündem de kalsın hem de Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin Van’da olduğunu bir kez daha vurgulamak istedik. Bu nedenle üniversitemizin başına Van eklensin istedik. Bunu da YÖK’e yazdık. Talebimizi YÖK’te uygun görüldü ve Bakanlar Kuruluna gönderildi. Oradan da meclise gönderilecek. Kanunlaşması durumunda artık üniversitemizin ismi kabul edilmiş olacak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olacak. Bundan sonrada bütün kullanımlarda da adı bu şekilde geçecek. Bunun çok uzun süreceğini zannetmiyorum.”

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meteorolojiden Van uyarısı!

Meteorolojiden Van uyarısı!

İşte Van'da bir hafta içinde ele geçirilenler

İşte Van’da bir hafta içinde ele geçirilenler